کاربردهای لامپ LED در دکوراسیون

با استفاده از تنوع طرح و رنگ لامپ های ال ای دی، زیبایی و تکنولوژی را در خانه پیوند بدهید.

dekorasionاین روزها به دلیل صرفه جویی در مصرف برق و پرداخت هزینه های بالای آن دیگر از لامپ های 100 و 200 وات با آن حباب های بزرگ خبری نیست و لامپ های کم مصرف و به تازگی لامپ های ال ای دی میهمان خانه ها شده است. لامپ های ال ای دی به دلیل عرضه تازه آن در بازار شاید برای بسیاری از افراد ناشناخته باشد و از کاربرد و فواید آن اطلاع چندانی نداشته باشند.
این لامپ ها علاوه بر روشنایی، کاربردهای فراوانی در چیدمان منزل دارند و می توان به وسیله آنها فضا و حس و حال تک تک قسمت های خانه را تغییر داد.در این مطلب با قابلیت ها و فواید لامپ های ال ای دی آشنا می شوید.

هر آنچه باید در مورد لامپهای ال ای دی بدانید!

لامپ‌های ال‌ای‌دی به عنوان یکی از منابع روشنایی با دو ویژگی مصرف کم و عمر نسبتا بالا به سرعت جایگزین لامپ‌های رشته‌ای شدند که با توجه به افزایش روز افزون مصرف انريی در جهان و محدودیت منابع اولیه انرژی این دومورد از اهمیت خاصی برخوردار است

لامپ ال‌ای‌دی LED lamp نوعی لامپ جامد است که با استفاده از سیستم دیود نورافشان مصرف انرژی را بسیار کاهش می‌دهد و همین امر سبب شده تا طرفداران ویژه‌ای را در میان تولید کنندگان، فروشندگان و مصرف کنندگان این نوع کالا داشته باشد.

LED مخفف کلمات Light emitting diode یا دیود ساطع کننده نور است. این نوع دیودها نیمه‌هادی‌هایی هستند که با گذر جریان از آن‌ها مقداری انرژی به صورت نور از آن‌ها ساطع می‌شود. اگر میخواهید اطلاعات جامعی در مورد لامپهای ال ای دی بدست آوردید در ادامه مطالب با ما همراه باشید:

استفاده از ال ای دی برای گلخانه و دامپروری

روشنایی LED برای کشاورزی و گلخانه ها

روشنایی ال ای دی مجموعه ای از فواید برای صنعت کشاورزی به همراه آورده است که از جمله آن می توان به تولید بیشتر، شکوفایی زودتر، و رشد ریشه سریعتر، کنترل بیشتر روی رشد گیاه و استفاده اقتصادی از زمین کشاورزی اشاره کرد. آنها همچنین از نظر مصرف انرژی بسیار مقرون به صرفه هستند، در نتیجه به کشاورزان با مصرف انرژی کمتر به خصوص در طول فصول زمستان و پاییز کمک بسیار می کنند.

 در هر پروژه مقدار بهینه نور مورد نیاز دریافتی توسط هر گیاه خاص که برای پرورش آن گیاه مناسب است در شرایط موجود مورد مطالعه قرار گرفته و به صورت جداگانه محاسبه خواهد شد. در نهایت این محاسبه شامل روشنایی (سطح نور، طیف نور، یکنواختی مورد نیاز، و مکان وزمان نور) و شرایطی که در آن این سطح روشنایی اثرگذار باشد مانند شرایط جوی و غیره و میزان مصرف انرژی خواهد بود. این محاسبات برای محصولات مختلف کشاورزی از جمله تولید سبزیجات، پرورش برگ و گیاهان جوان، گل های زینتی، رشد و نگهداری گیاه قابل استفاده است.جهت ادامه مطالب با ما همراه باشید:

کاربرد لامپهای LEDدر صنعت

کاربردهای LED درصنعت

LED ها که از دهه‌های گذشته در الکترونیک مورد استفاده قرار می‌گرفتند، عموما برای نمایش خاموش یا روشن بودن نمایشگرها در لوازم مولتی مدیا مورد استفاده قرار گرفتند. اما در‌حال‌حاضر LEDها به نحوی ساخته می‌شوند که نور را در جهت خاصی متمرکز می‌کنند و به صورت چیپ های کوچکی هستند که معمولا داخل یک شیشه گنبدی شکل قرار می‌گیرند و دارای سایز چوب کبریت هستند و به سختی می‌شکنند.

برچسب ها: ال ای دی , کاربرد , صنعت , LED

بررسی مزایای جایگزینی لامپهای LED

بررسی مزایای جایگزینی لامپهای LED
در مصارف روشنایی عمومی

چکیده :
با توجه به اهميت يافتن بحث صرفه جويي در مصرف انرژي ، روشهايي كه بتوان از طريق آنها در زمينه توليد و يا مصرف انرژي بهبود حاصل نمود ، مورد توجه قرار گرفته اند . در اين مقاله به بررسي يكي از روش هاي بهينه سازي مصرف انرژي كه جايگزيني لامپ هاي التهابي ، گازي و فلورسنت با نوع جديدي از لامپ ها به نام لامپ هاي LED مي باشد ، پرداخته شده است . براي روشن شدن موضوع ، ضمن معرفي لامپهاي LED ، عواملي كه باعث برتري اين دسته از لامپها بر ساير لامپها می گردد ، مورد بررسي قرار گرفته است .

...